ASLA ETKİSİNİ YİTİRMEYECEK EV DEKORASYON TRENDLERİ

Eviniz; zevkinize uygun, sizi yansıtan bir şekilde dekore edilmişse orada zaman geçirirken daha mutlu ve huzurlu olursunuz. Ev dekorasyonu “yaşayan” bir kavram olduğu için de zaman zaman yaşam alanlarında yenilikler uygulayarak evinize renk kattığınızı biliyoruz. Fakat sürekli dekorasyon modasına uyum sağlamaya çalışmak size göre değilse yapmanız gereken belli: Eskimeyen dekorasyon trendlerini takip etmek! İşte, yaşam alanlarınızda uygulayabileceğiniz ve uzun yıllar sizinle olabilecek, sıkıcılıktan uzak ev dekorasyonu fikirleri:

1. Dikkat Çekici Duvarlara Ulaşmanızı Sağlayacak Seçenekler Var

Hangi ev dekorasyonu tarzını uygularsanız uygulayın duvarlarınızın, evinizin şıklığında katkıları büyük. İşte, tam da bu nedenle duvar dekorasyonuna verilen önem hiç azalmıyor. Son yıllarda duvar dekorasyonunda raf kullanımı oldukça artmış durumda ve bu dekorasyon trendi kolay kolay eskiyecek gibi görünmüyor! Dilerseniz raflar sayesinde hem duvarlarınızın dekorasyonuna katkı sağlayabilir hem de ek bir depolama alanı oluşturabilirsiniz. AGT MDF-Lam evinizde kullandığınız renklere uygun bir tonda, kullanışlı ve şık bir rafa sahip olabilmeniz için size yardımcı olabilir.

2. Zemin Dekorasyonunda Olmazsa Olmaz: Parke

Evinizin dilediğiniz gibi görünmesini sağlamak konusunda; seçtiğiniz mobilyaların, duvarlarınızın renginin, hatta seçtiğiniz dekoratif ürünlerin bile etkisi büyük. Bunların yanı sıra evinizin şıklığında elbette zemin dekorasyonunun da katkısı var. Evinizin şıklığına doğal bir şekilde katkı sağlayan parkeler, yılların eskitemediği trendler arasında yer alıyor. Sunduğu güzel görünümün yanı sıra ısı ve ses izolasyonuna katkı sağlayan parkeler olduğunu belirtmekte de fayda var. AGT parkeler farklı desen ve renk seçenekleri ile evinizin dekorasyonunu tamamlama konusunda uzun yıllar size yardımcı olmaya hazır. AGT parke serileri hakkında detaylı bilgi almak için “Farklı Tarzlara Uygun, Dikkat Çekici Zeminlerin Sırrı: AGT Parke Serileri” yazımızı okuyabilirsiniz.

Asla Etkisini Yitirmeyecek Ev Dekorasyonu Trendleri

3. Nötr Renkler Her Zaman Ön Planda

Moda sektöründe olduğu gibi ev dekorasyonu özelinde de sezonun moda renkleri her yıl farklılık gösterebiliyor. Ancak “Yeni yılın moda rengi hangisi?” diye düşünmek yerine hem bugüne hem de geleceğe uygun bir renk seçimi yapmak için tercihinizi nötr renklerden yana kullanabilirsiniz. Çünkü nötr renk tonlarının arasında yer alan siyah, beyaz ve gri, her dönemde kabul görebilen dekorasyon alternatifleri arasında yer alıyor. Mutfak, banyo ya da salon dekorasyonunda kullanacağınız dolapları bu renklerden seçebilirsiniz. Hatta dilerseniz AGT paneller sayesinde bu renkleri farklı renklerle bir araya getirip evinizde özgün bir dolaba sahip olabilirsiniz. Üstelik isterseniz High Gloss Panel’in dikkat çekici parlaklığı, isterseniz Soft Touch Panel’in huzuru, isterseniz de Akrilik Panel’in çizilmelere karşı dayanıklı yapısı ile evinizi buluşturabilirsiniz. Karar tamamen sizin!

4. Evlerde Bitkilere Her Zaman Yer Var

Evet, “dekorasyon modası” yaşayan ve dolayısıyla sürekli değişim halinde olan bir kavram. Fakat bahsettiğimiz gibi bazı trendleri eskitme konusunda zaman başarısız oluyor. İşte, o zamansız dekorasyon önerilerinden biri de kesinlikle evlerde bitkilere yer vermek. Üstelik saksılarınızı sadece sehpalarızın üzerine yerleştirmelisiniz diye bir zorunluluk da yok! Saksılar içerisindeki rengârenk bitkilerinizi zemine, parkelerinizin üzerine yerleştirebilirsiniz. Hem bu sayede oldukça doğal bir görünüme sahip olan parkelerinizin, doğallık etkisini bitkiler yardımıyla artırabilirsiniz!

Asla Etkisini Yitirmeyecek Ev Dekorasyonu Trendleri

5. Detaylar Her Zaman Önemli Olacak

“Ev dekorasyonunda ilk olarak dikkatinizi neler çeker?” diye sorsak eminiz ki renk uyumu, kullanılan mobilyaların tasarımı ya da kullanılan eşyanın doğru bir şekilde konumlandırılması gibi farklı noktaları belirtirsiniz. İşte, bunların hepsini “bütünlük” olarak adlandırabiliriz. Bütünlüğü sağlayabilmek için ise küçük detaylara da önem vermek gerekiyor. Mesela yatak odası dekorasyonundan örnek verecek olursak ayna çerçeveniz ile yatak başlığınızın birbiriyle uyum içerisinde olması, alandaki şıklığı doğrudan etkileyen bir unsur. Bütünleşik şıklığı yakalamak, evinizdeki farklı ürünlerin uyumlu olmasını sağlamak için de AGT Çok Amaçlı Profiller size yardımcı olabilir. Masa ayağından yatak başlığına, duvar rafından ayna çerçevesine kadar pek çok ürünü AGT Çok Amaçlı Profiller sayesinde özgün bir şekilde tasarlayabilirsiniz.