KONFOR VE ŞIKLIK: EV TEMİZLİĞİNİ KOLAYLAŞTIRAN DEKORASYON İPUÇLARI

Şık ve konforlu bir ev herkesin hayali. Hoş bir dekorasyon ile şık bir eve, seçtiğiniz mobilyalar sayesinde ise konforlu bir yaşam alanına kavuşabilirsiniz. Peki, hepsi bu kadar mı? Aslında mobilyaların yanı sıra ev dekorasyonunu uygularken yaptığınız tercihler de ev temizliğini kolaylaştırarak konforlu bir alana kavuşmanızı sağlayabilir. Şimdi, dekorasyon uygulamaları sayesinde ev temizliği için pratik bilgileri sıralayalım.

Minimal Dekorasyon Pratik Temizlik Sırları Arasında

Fazla eşya kullanımına karşı olan, “Az, çoktur” felsefesini benimseyen ve sadece ihtiyaç olan efektif eşya sayesinde yapılan bir dekorasyon tarzı olan minimalizm, son yılların en çok tercih edilen stillerinden biri. Büyük şehirlerdeki kalabalıktan en azından özel yaşam alanlarında sıyrılmak isteyenlerin çokça uyguladığı minimal dekorasyon, az eşya kullanıldığından, temizliği de daha kolay bir hale getiriyor. Hem temizlenecek eşya sayısının az olması hem de az eşyaya yer verildiği için kullanılmayan, diğer bir deyişle açıkta kalan alan oranının daha yüksek olması minimalist dekorasyonu temizliği kolaylaştırmanın yollarından biri yapıyor. Ayrıca dekoratif obje kullanımını da minimumda tutmakta ve aydınlatma ürünü tercihinde sade tasarımları seçmekte de yarar olabilir. Sade olmayan, örneğin üzerinde birçok taşın yer aldığı avizeler, sarkıtlar temizlenmesi zaman alan ürünler arasında yer alıyor.

Kullanılan eşyanın yanı sıra zeminde minimalizmi benimsemek de temizlik yapmanızı kolaylayan unsurlardan biri. Zevkinize ve ev dekorasyonunuza uygun bir renk tercihi sonrasında uygulatabileceğiniz parkelerin üzerine, parkeyi ön planda tutacak küçük bir kilim ya da halı yerleştirerek şık bir ortam yaratabileceğiniz gibi ev temizliğini de pratik bir şekilde yaparak konfora ulaşabilirsiniz. AGT parkeler, şık tasarımları ve dayanıklı yapıları sayesinde evinizin dekorasyonuna konforlu bir şekilde katkı sağlayabilir.

Kapaklı Dolapları Tercih Edin

Siz de evinizdeki pek çok alanın tozlanmasından şikâyetçiyseniz ve toz almanın çok zamanınızı aldığını düşünüyorsanız tercihinizi daha korunaklı alanlardan yana kullanabilirsiniz. Örneğin; mutfağınızda ve banyonuzda açık, dekoratif raflar yerine kapaklı dolapları tercih ederek, alanların da kullandığınız ürünlerin de tozlanmasını engelleyebilir ve üstelik bunu yaparken daha hijyenik bir ortama kavuşabilirsiniz. Ayrıca bu sayede temizliğe ayırdığınız süreyi kısaltmanız ve kendinize ayırdığınız süreyi ise uzatmanız mümkün. Eğer mutfakta ya da banyoda dolaplar sayesinde farklı ve dikkat çekici bir uygulama yapmak isterseniz AGT Cam Kapak Profiller tercih edebileceğiniz ürünler arasında. Giyinme odanız için de kapaklı bir dolap alternatifi önerisine ihtiyacınız varsa hem alanın şıklığını katlayacak hem de ev düzeni ve temizliğini kolaylaştıracak AGT Çok Amaçlı Profiller tam size göre!

KONFOR VE ŞIKLIK: EV TEMİZLİĞİNİ KOLAYLAŞTIRAN DEKORASYON İPUÇLARI

Ankastre Ürünler de Temizliği Kolaylaştıran Seçimlerden

Eğer yeni evlenecekseniz ya da beyaz eşyanızı değiştirmek istiyorsanız seçiminizi ankastre ürünlerden yana yaparak “Pratik ev temizliği nasıl yapılır?” sorusunun cevaplarından birini hayata geçirmiş olursunuz. Beyaz eşyanın özel olarak oluşturulmuş alana yerleştirilmesine verilen ad olan ankastre, hem yerden tasarruf etmenizi sağlayan hem de ev temizliğini daha pratik hale getiren bir çözüm. Çünkü beyaz eşya ölçüsünde oluşturulan alanlara yerleştirilen ürünler çekilerek arkaları, üstleri temizlenmek zorunda kalınmıyor. Ayrıca ankastre ürünler, mutfaklarda ve banyolarda şık bir dekorasyon yaratılmasına da yardımcı oluyor. Eğer alanı daha şık kılmak isterseniz mutfak ve banyo dolaplarınızı AGT paneller ile yaptırabilirsiniz. Farklı tasarım ve özellikteki AGT paneller, ihtiyacınıza ve zevkinize uygun çözümler sunuyor.

KONFOR VE ŞIKLIK: EV TEMİZLİĞİNİ KOLAYLAŞTIRAN DEKORASYON İPUÇLARI

Düzenleyici Ürünlerden Yardım Alın

Eğer evinizde minimal dekorasyonu uygulayamayacak kadar çok eşyaya ihtiyaç varsa, hâlâ ek depolama alanlarına ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız üstelik duvara monte ettirmeyi düşündüğünüz kapaklı dolapların da odada (örneğin salonda) hoş durmayacağından endişeleniyorsanız farklı bir çözümden yararlanmanız gerekebilir. Mesela evi düzenli ve temiz tutmanın yolları arasında olan şık saklama kutuları bu konuda size yardımcı olabilir. AGT MDF-LAM ile odada kullandığınız renk paletine uyumlu bir şekilde yaptırabileceğiniz dekoratif rafların üzerinde yer verebileceğiniz saklama kutularının içerisine dilediğiniz ürünleri koyabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise alacağınız saklama kutusunun ev dekorasyonuna uygun özelliklerde olması. Örneğin eviniz rustik izler taşıyorsa ahşap kutuları ya da dekorasyonu pastel renkler ile yaptıysanız bu renklere uygun pastel renklerde kumaş kutuları tercih edebilirsiniz. Bu sayede ek bir depolama alanı oluşturduğunuz durumda bile ev temizliğini zorlaştırmazsınız.

Leke ve İz Tutmayan, Dayanıklı Ürünler En Büyük Yardımcılarınızdan

Leke ya da iz tutan bir noktanın temizliği için neredeyse her evde fazla mesai harcandığı bir gerçek. Bu nedenle seçtiğiniz mobilyalarda, halılarda kolay leke tutmayan kumaşlara sahip, aynı zamanda uyguladığınız ev dekorasyonuna da uygun olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Duvarlarda ise silinebilir duvar kâğıtları ve duvar boyaları, kirden dolayı duvarları yeniden boyama ya da kaplama zorunluluğunun önüne geçebilir. Eğer yaşam alanınızda çizilmez dolaplara, sahip olmak istiyorsanız tercihinizi AGT Akrilik Panel’den yana kullanabilir ve dayanıklılığı ile uzun süre sizinle olacak ürünlere kavuşabilirsiniz. Nötr renklerin yanı sıra mürdüm, sarı, kırmızı gibi dikkat çekici renk alternatifleri de sunan AGT Akrilik Panel, tarzınıza uyum sağlıyor.

KONFOR VE ŞIKLIK: EV TEMİZLİĞİNİ KOLAYLAŞTIRAN DEKORASYON İPUÇLARI