OFİSİNİZİ ŞIK KILACAK 4 DEKORASYON ÖNERİSİ

Ev dekorasyonuna ne kadar önem veriyorsanız ofisinizin dekorasyonuna da aslında o düzeyde önem vermelisiniz. Çünkü hafta içleri -belki cumartesi günleri de- vaktinizin çoğunu ofisinizde geçiriyorsunuz. Bu nedenle ofis dekorasyonunun çalışmanızı kolaylaştıracak, dikkatinizin dağılmaması konusunda size yardımcı olacak düzeyde olmasının yanı sıra şık olması da oldukça önemli. Peki, ofisinizi dekore ederken dikkat etmeniz gereken noktalar nelerdir? Şimdi, daha şık ve kullanışlı bir çalışma ortamı için ofis dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken önemli detayları paylaşmaya başlayalım.

1. Zeminler Sandığınızdan Daha Önemli

Ofis dekorasyonu örneklerini inceliyorsunuz diyelim. Bu aşamada eminiz ki mobilya seçiminden renk uyumuna kadar pek çok kriteri inceledikten sonra zevkinize uygun olan ofisleri seçebilirsiniz. Peki ya beğendiğiniz ofislerin zeminleri? Belki çok dikkat çekici bir zemin dekorasyonuna sahiptir, belki de zeminler oldukça sade bir şekilde dekore edilmiştir ve bu nedenle dikkatinizi çekmemiştir; ama emin olun ki beğendiğiniz ofislerin zeminlerini incelediğinizde kusursuz olduklarını fark edebilirsiniz. Çünkü ister ofis ister ev dekorasyonundan bahsediyor olalım, zeminler alana şıklık katan, tüm mobilya ve dekoratif objelerle bütünlük sağlayan ürünler.

Ofisler kalabalık ve yoğun ortamlar olduğu için parke seçiminizi gri, kahverengi tonlarından yana yapabilirsiniz. Koyu renk seçenekler, kiri çabuk belli etmediklerinden ofislerde daha pratik bir kullanım sunabilirler. Eğer ofisinizde açık renk parkeler de kullanmak istiyorsanız bu renk parkeleri trafiğin daha az olduğu yerlerde, örneğin kişisel odalarda tercih edebilirsiniz. Fakat eğer küçük ofis dekorasyonu için kollarınızı sıvadıysanız koyu renkler seçmemeniz gerektiğini hatırlatmakta yarar var. Çünkü koyu renkler, alanın daha küçük görünmesine neden olabilir.

Ofisinizi Şık Kılacak 4 Ofis Dekorasyon Önerisi

Çalışma ortamları için parke seçerken dayanıklı ve kolay çizilmeyen parkeleri seçmelisiniz. Bu sayede ofisinizin zemini, şıklığından uzun süre bir şey kaybetmez. Ayrıca ticari alanlar için üretilmiş aşınma sınıfları olan 31, 32, 33 sınıflarını da iş yeriniz için tercih edebilirsiniz. Parke sınıfına ek olarak seçeceğiniz parkenin en az 8 mm kalınlığında olmasına özen göstermelisiniz. Eğer hem dayanıklı hem de ısı ve ses yalıtımına yardımcı olabilecek ürünler istiyorsanız tercihinizi 10 mm ya da 12 mm gibi daha kalın parkelerden yana kullanabilirsiniz.

Garantili, dayanıklı ve birbirinden farklı renk seçeneklerine sahip AGT parkeler, ofisinizi güzelleştirmek için size yardım etmeye hazır!

2. Süpürgeliklerin de Ofisinizin Şıklığında Payı Büyük

Nasıl ki parkeler, alanın bütünlüğünü tamamlıyor ve şıklığına katkı sağlıyorsa parkelerin tamamlayıcıları da süpürgeliklerdir! Peki, süpürgelik seçimini nasıl yapmalısınız? Ofisinizin şıklığını katlayacak bu küçük süper kahramanları seçerken yapmanız gereken ise parke renginde bir süpürgelik seçmek ya da parke rengi ile şık bir şekilde zıtlık yakalacak renkleri tercih etmek. Eğer süpürgeliklerin daha dikkat çekici olmasını istiyorsanız parkelere kontrast oluşturacak renk alternatiflerini değerlendirmenizi öneririz. AGT süpürgelikler, parkeler ile uyum yakalayan renk seçenekleri sunuyor.

3. Hem Konfor Hem Şıklık: Ofis Mobilyaları

Çalışma masası, kitaplık, evrak dolapları… Ofisinizi dekore etmek istiyorsanız göz önünde olan bu mobilyaların seçiminde de ince eleyip sık dokumanız gerekiyor. Bu aşamada hem uzun yıllar kullanılacak kalitede ürünler hem de zevkinize hitap eden ve uygulamak istediğiniz dekorasyon tarzına uygun renklere sahip mobilyalar bulmanız gerekiyor. Farklı renk seçenekleri sunan, dayanıklı AGT MDF-Lam sayesinde ofisinizde kullanışlı ve şık kitaplıklarla çalışma masalarına sahip olabilirsiniz. AGT paneller sayesinde de dilediğiniz dolapları yaptırarak ofis dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Bu arada ofis dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken noktalara “Daha Verimli Bir Çalışma Alanı: 4 Adımda Çalışma Odası Dekorasyonu” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Ofisinizi Şık Kılacak 4 Ofis Dekorasyon Önerisi

4. Ayrıntılara Önem Verin

Çoğu zaman küçük ayrıntılar büyük işler yapmanıza yardımcı olur. Dekorasyonda da bu böyledir. Örneğin salonunuzun dekorunu yaparken duvara astığınız küçük bir tablonun mekanı nasıl renklendirdiğini, ortamın havasını nasıl değiştirdiğini düşünün. Duvara astığınız dekoratif bir ürün, konsolunuzun üzerine koyduğunuz biblolar… Küçük olarak adlandırabileceğiniz tüm bu detaylar birleşerek evinizin dekorasyonuna büyük katkı sağlar. Ofis dekorasyonunda da bu konu pek farklı değil. Burada elbette duvarlarınızı tablolar ve çerçevelerle süslemelisiniz, kitaplığınıza biblolar yerleştirmelisiniz demiyoruz. Evet, dilerseniz fazla olmamak kaydıyla bunları da yapabilirsiniz; ama söz konusu ofis dekorasyonu olduğunda sadeliğin her zaman ön planda olması gerektiğini unutmamalısınız. Çünkü kalabalık bir alan, dikkatinizin dağılmasına neden olabilir. Peki, hangi detaylardan yararlanarak iş yerinizin dekorasyonuna katkıda bulunabilirsiniz?

Çalışma masası, alanın işlevini yerine getirmesini sağladığından ofisteki en önemli mobilyalardan biridir. Çalışma masalarınızın tasarımını daha özel kılmak için ise AGT profil kategorisinde yer alan Masa Ayağı ve Çok Amaçlı Profilleri tercih edebilirsiniz. Özel renk seçenekleri sunan bu profiller sayesinde ofisinizin mobilyalarını özel kılmanız mümkün!

Ofisinizi Şık Kılacak 4 Ofis Dekorasyon Önerisi

Ofisler işlerin yapıldığı yerler ve bu alanlarda stres seviyesini düşürmek her zaman iyi bir fikir! Bu doğrultuda renklerin etkilerini dikkate alabilir ve kullanacağınız renkleri, bu etkilerin ışığında seçebilirsiniz. Örneğin açık yeşil veya açık mavi kullanarak rahat çalışılabilir bir mekan tasarlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra bitkiler sayesinde de huzurlu bir ortam oluşturabilirsiniz. AGT MDF-Lam ile oluşturulmuş rafı, duvara monte edebilir ve modern ofis dekorasyon fikirlerinden birini hayata geçirebilirsiniz. Bu rafın üzerinde saksıda bitkiler yerleştirip küçük dokunuşlarla ofis dekorasyonunu şık ve çalışmaya elverişli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.